XP Power IEB0112S24
Part No.:
IEB0112S24
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IEB0112S24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER SINGLE 24V 1W
Series:
IEB01 (1W)
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
42mA
Power (Watts):
1.008 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
81%
Standard Number:
1. How to order IEB0112S24 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IEB0112S24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IEB0112S24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IEB0112S24.
7.How to contact us to get technical supports, such as IEB0112S24 pin diagram, IEB0112S24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IEB0112S24
Part Number IEB0112S24
Manufacturer XP Power
Series IEB01 (1W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10.8V
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 42mA
Power (Watts) 1.008 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 81%