Mornsun America, LLC IB1203S-W75R3
Part No.:
IB1203S-W75R3
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Category:
DC DC Converters
Package:
4-SIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IB1203S-W75R3.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 0.75 W 11.4~12.6V
Manufacturer:
Mornsun America, LLC
Series:
IB S-W75R3
Package/Case:
4-SIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
11.4V
Voltage - Input (Max):
12.6V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
200mA
Power (Watts):
660 mW
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
68%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, UKCA
Standard Number:
1. How to order IB1203S-W75R3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IB1203S-W75R3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IB1203S-W75R3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IB1203S-W75R3.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IB1203S-W75R3
Part Number IB1203S-W75R3
Manufacturer Mornsun America, LLC
Series IB S-W75R3
Package/Case 4-SIP Module
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 11.4V
Voltage - Input (Max) 12.6V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 200mA
Power (Watts) 660 mW
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency 68%