XP Power IAB0105D3V3
Part No.:
IAB0105D3V3
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IAB0105D3V3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER DUAL 3.3V 1W
Series:
IAB01 (1W)
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
-3.3V
Current - Output (Max):
152mA, 152mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
74%
Standard Number:
1. How to order IAB0105D3V3 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IAB0105D3V3 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IAB0105D3V3?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IAB0105D3V3.
Image IAB0105D3V3
Part Number IAB0105D3V3
Manufacturer XP Power
Series IAB01 (1W)
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -3.3V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 152mA, 152mA
Power (Watts) 1 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 74%