XP Power IAB0105D24
Part No.:
IAB0105D24
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IAB0105D24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER DUAL 24V 1W
Series:
IAB01 (1W)
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
-24V
Current - Output (Max):
21mA, 21mA
Power (Watts):
1.008 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
85%
Standard Number:
1. How to order IAB0105D24 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IAB0105D24 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IAB0105D24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IAB0105D24.
7.How to contact us to get technical supports, such as IAB0105D24 pin diagram, IAB0105D24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IAB0105D24
Part Number IAB0105D24
Manufacturer XP Power
Series IAB01 (1W)
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 24V
Voltage - Output 2 -24V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 21mA, 21mA
Power (Watts) 1.008 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 85%