XP Power IAB0105D15
Part No.:
IAB0105D15
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IAB0105D15.pdf
Description:
DC DC CONVERTER DUAL 15V 1W
Series:
IAB01 (1W)
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
34mA, 34mA
Power (Watts):
1.02 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%
Standard Number:
1. How to order IAB0105D15 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IAB0105D15 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IAB0105D15?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IAB0105D15.
7.How to contact us to get technical supports, such as IAB0105D15 pin diagram, IAB0105D15 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IAB0105D15
Part Number IAB0105D15
Manufacturer XP Power
Series IAB01 (1W)
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 15V
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 34mA, 34mA
Power (Watts) 1.02 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 83%