XP Power IAB0105D12
Part No.:
IAB0105D12
Manufacturer:
XP Power
Category:
DC DC Converters
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.IAB0105D12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER DUAL 12V 1W
Manufacturer:
XP Power
Series:
IAB01 (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 5 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
42mA, 42mA
Power (Watts):
1.008 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Approval Agency:
CE, UKCA, UL
Standard Number:
1. How to order IAB0105D12 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the IAB0105D12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IAB0105D12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of IAB0105D12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as IAB0105D12 pin diagram, IAB0105D12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IAB0105D12
Part Number IAB0105D12
Manufacturer XP Power
Series IAB01 (1W)
Package/Case 7-SIP Module, 5 Leads
Packaging Tube
Product Status Not For New Designs
Type Isolated Module
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Power (Watts) 1.008 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency 83%