Delevan HF1008R-821J
Part No.:
HF1008R-821J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008R-821J.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 273MA 2 OHM SMD
Series:
HF1008R
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
273 mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
325MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)