Delevan HF1008R-680J
Part No.:
HF1008R-680J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008R-680J.pdf
Description:
FIXED IND 68NH 550MA 400MOHM SMD
Series:
HF1008R
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
68 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
550 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1.05GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)