Delevan HF1008R-332J
Part No.:
HF1008R-332J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008R-332J.pdf
Description:
FIXED IND 3.3UH 280MA 1.9OHM SMD
Series:
HF1008R
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
280 mA
DC Resistance (DCR):
1.9Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)