Delevan HF1008-821K
Part No.:
HF1008-821K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-821K.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 273MA 2 OHM SMD
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
273 mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
325MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)