Delevan HF1008-820K
Part No.:
HF1008-820K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-820K.pdf
Description:
FIXED IND 82NH 390MA 800MOHM SMD
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
390 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)