Delevan HF1008-331K
Part No.:
HF1008-331K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-331K.pdf
Description:
FIXED IND 330NH 330MA 1.35OHM SM
Series:
HF1008
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
330 mA
DC Resistance (DCR):
1.35Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
500MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)