Delevan HF1008-272K
Part No.:
HF1008-272K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-272K.pdf
Description:
FIXED IND 2.7UH 285MA 1.8OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
285 mA
DC Resistance (DCR):
1.8Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)