Delevan HF1008-270M
Part No.:
HF1008-270M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-270M.pdf
Description:
FIXED IND 27NH 930MA 140MOHM SMD
Series:
HF1008
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
27 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
930 mA
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
1.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)