Delevan HF1008-152K
Part No.:
HF1008-152K
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-152K.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 315MA 1.5OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
315 mA
DC Resistance (DCR):
1.5Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
165MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)