Delevan HF1008-122K
Part No.:
HF1008-122K
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-122K.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 320MA 1.45OHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
HF1008
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
320 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.45Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
200MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)