Delevan HF1008-120M
Part No.:
HF1008-120M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-120M.pdf
Description:
FIXED IND 12NH 1.075A 105MOHM SM
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
12 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.075 A
DC Resistance (DCR):
105mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
2.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)