Delevan HF1008-047M
Part No.:
HF1008-047M
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HF1008-047M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7NH 1.32A 70MOHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
HF1008
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
4.7 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.32 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.095" (2.41mm)