Eaton - Electronics Division HCM1A1307V2-1R5-R
Part No.:
HCM1A1307V2-1R5-R
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCM1A1307V2-1R5-R.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 21A 2.4 MOHM SMD
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
21 A
Current - Saturation (Isat):
25A
DC Resistance (DCR):
2.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
31MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)