Signal Transformer HCLC-120-5.1
Part No.:
HCLC-120-5.1
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HCLC-120-5.1.pdf
Description:
TOR IND LOW CORE LOSS 120UH 5.1A
Inductance:
120 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
5.1 A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.100" Dia x 0.550" W (27.94mm x 13.97mm)