Eaton - Electronics Division FP1012V3-R330-R
Part No.:
FP1012V3-R330-R
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.FP1012V3-R330-R.pdf
Description:
IND FP1012V3-R330-R FLAT-PAC
Series:
FP1012
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
84 A
Current - Saturation (Isat):
40A
DC Resistance (DCR):
138mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
1. How to order FP1012V3-R330-R on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the FP1012V3-R330-R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FP1012V3-R330-R?
Image FP1012V3-R070-R FP1012V3-R150-R FP1012V3-R240-R FP1012V3-R330-R FP1012V3-R090-R
Part Number FP1012V3-R070-R FP1012V3-R150-R FP1012V3-R240-R FP1012V3-R330-R FP1012V3-R090-R
Series FP1012 FP1012 FP1012 FP1012 FP1012
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 70 nH 150 nH 240 nH 330 nH 90 nH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 84 A 84 A 84 A 84 A 84 A
Current - Saturation (Isat) 190A 91A 56A 40A 150A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 138mOhm Max 138mOhm Max 138mOhm Max 138mOhm Max 138mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm) 0.394" L x 0.236" W (10.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm) 0.472" (12.00mm)