TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. FCI1608F-R22M
Part No.:
FCI1608F-R22M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.FCI1608F-R22M.pdf
Description:
IND 0.22UH 0.8OHM 50MA
Series:
FCI1608F
Type:
Multilayer
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
50 mA
DC Resistance (DCR):
800mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
150MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.037" (0.95mm)
1. How to order FCI1608F-R22M on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the FCI1608F-R22M price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FCI1608F-R22M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FCI1608F-R22M.
Image FCI1608F-2R2M FCI1608F-1R0M FCI1608F-4R7M FCI1608F-1R8M FCI1608F-R22M
Part Number FCI1608F-2R2M FCI1608F-1R0M FCI1608F-4R7M FCI1608F-1R8M FCI1608F-R22M
Series FCI1608F FCI1608F FCI1608F FCI1608F FCI1608F
Packaging Cut Tape (CT) Cut Tape (CT) Cut Tape (CT)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 1 µH 4.7 µH 1.8 µH 220 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 15 mA 25 mA 15 mA 25 mA 50 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 1.15Ohm Max 600mOhm Max 2.1Ohm Max 950mOhm Max 800mOhm Max
Q @ Freq 30 @ 10MHz 30 @ 10MHz 30 @ 10MHz 30 @ 10MHz 15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 45MHz 70MHz 33MHz 50MHz 150MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 10 MHz 10 MHz 10 MHz 10 MHz 25 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0603 0603 0603 0603 0603
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm) 0.037" (0.95mm)