Panasonic Electronic Components ETQ-P6F4R6HFA
Part No.:
ETQ-P6F4R6HFA
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ETQ-P6F4R6HFA.pdf
Description:
FIXED IND 4.6UH 9.3A 6.48MOHM SM
Series:
PCC-F126F (N6)
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.6 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
9.3 A
Current - Saturation (Isat):
7.3A
DC Resistance (DCR):
6.48mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.224" (5.70mm)