Panasonic Electronic Components ETQ-P6F3R2HFA
Part No.:
ETQ-P6F3R2HFA
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ETQ-P6F3R2HFA.pdf
Description:
FIXED IND 3.2UH 10.8A 4.92 MOHM
Inductance:
3.2 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
10.8 A
Current - Saturation (Isat):
8.6A
DC Resistance (DCR):
4.92mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.224" (5.70mm)