Panasonic Electronic Components ETQ-P6F2R9LFA
Part No.:
ETQ-P6F2R9LFA
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ETQ-P6F2R9LFA.pdf
Description:
FIXED IND 2.9UH 9.3A 6.48MOHM SM
Inductance:
2.9 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
9.3 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
6.48mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.224" (5.70mm)