Panasonic Electronic Components ETQ-P6F2R0HFA
Part No.:
ETQ-P6F2R0HFA
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ETQ-P6F2R0HFA.pdf
Description:
FIXED IND 2UH 12.5A 3.3 MOHM SMD
Manufacturer:
Series:
PCC-F126F (N6)
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
12.5 A
Current - Saturation (Isat):
10.7A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
3.3mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.224" (5.70mm)