Panasonic Electronic Components ETQ-P5M480YFM
Part No.:
ETQ-P5M480YFM
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ETQ-P5M480YFM.pdf
Description:
FIXED IND 48UH 1A 156 MOHM SMD
Series:
PCC-M0754M
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
48 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
156mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)