Panasonic Electronic Components ETQ-P5M480YFK
Part No.:
ETQ-P5M480YFK
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ETQ-P5M480YFK.pdf
Description:
FIXED IND 48UH 4.5A 156 MOHM SMD
Manufacturer:
Series:
PCC-M0854M
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
48 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
156mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.335" L x 0.315" W (8.50mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.213" (5.40mm)