Eaton - Electronics Division EPM25751V-12R-1R2D
Part No.:
EPM25751V-12R-1R2D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EPM25751V-12R-1R2D.pdf
Description:
DC DC CONV 30W 18-75VIN 12VOUT
Series:
EPM25-1V (30W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
1.25A, 1.25A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
90.5%