Eaton - Electronics Division EPM25361V-3R3-7R0S
Part No.:
EPM25361V-3R3-7R0S
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EPM25361V-3R3-7R0S.pdf
Description:
DC DC CONV 30W 9-36VIN 3.3VOUT
Series:
EPM25-1V (30W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
7A
Power (Watts):
23 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
88.5%