Eaton - Electronics Division EPM25361V-24R-1R2S
Part No.:
EPM25361V-24R-1R2S
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EPM25361V-24R-1R2S.pdf
Description:
DC DC CONV 30W 9-36VIN 24VOUT
Series:
EPM25-1V (30W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
90.5%