Eaton - Electronics Division EPM25361V-15R-1R0D
Part No.:
EPM25361V-15R-1R0D
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EPM25361V-15R-1R0D.pdf
Description:
DC DC CONV 30W 9-36VIN 3.3VOUT
Series:
EPM25-1V (30W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
1A, 1A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
90%