Cincon Electronics Co. LTD EC2SBW-24D12HN
Part No.:
EC2SBW-24D12HN
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EC2SBW-24D12HN.pdf
Description:
Isolated DC/DC Converters 10W
Series:
EC2SBW-H (10W)
Package/Case:
6-DIP Module
Packaging:
Tube
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
417mA, 417mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
89%