MEAN WELL USA Inc. DDRH-15-24P
Part No.:
DDRH-15-24P
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.DDRH-15-24P.pdf
Description:
I/P:150~1500VDC;O/P:24V/0~0.625A
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
DDRH-15 (15W)
Package/Case:
5-DIP Module
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
High Voltage - Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
150V
Voltage - Input (Max):
1500V
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
625mA
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
4 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Efficiency:
88%