Delta Electronics/Cyntec CMLB053T-R47MS
Part No.:
CMLB053T-R47MS
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CMLB053T-R47MS.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 12.2A 8MOHM SMD
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
CMLB053T
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Metal
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12.2 A
Current - Saturation (Isat):
12A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)
1. How to order CMLB053T-R47MS on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CMLB053T-R47MS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMLB053T-R47MS?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CMLB053T-1R5MS CMLB053T-R33MS CMLB053T-R35MS CMLB053T-R47MS CMLB053T-R68MS
Part Number CMLB053T-1R5MS CMLB053T-R33MS CMLB053T-R35MS CMLB053T-R47MS CMLB053T-R68MS
Series CMLB053T CMLB053T CMLB053T CMLB053T CMLB053T
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded - - -
Material - Core Metal Metal Metal Metal Metal
Inductance 1.5 µH 330 nH 350 nH 470 nH 680 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 7 A 12.5 A 13.7 A 12.2 A 11 A
Current - Saturation (Isat) 8A 13.5A 13A 12A 10A
Shielding Unshielded Unshielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max 6.1mOhm Max 6.3mOhm Max 8mOhm Max 9.2mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm) 0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm) 0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm) 0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm) 0.191" L x 0.185" W (4.85mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) 0.118" (3.00mm) 0.118" (3.00mm) 0.118" (3.00mm) 0.118" (3.00mm)