Gowanda Electronics CF4H1210-390J
Part No.:
CF4H1210-390J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CF4H1210-390J.pdf
Series:
CF4H1210
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.22 A
DC Resistance (DCR):
170mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
900MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.137" L x 0.105" W (3.49mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.130" (3.30mm)