EPCOS - TDK Electronics B82559A5472A016
Part No.:
B82559A5472A016
Package:
Nonstandard, 3 Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.B82559A5472A016.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 17A 2.6MOHM SMD
Series:
ERU16 - Flat Wire Inductor
Package/Case:
Nonstandard, 3 Lead
Product Status:
Obsolete
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
17 A
Current - Saturation (Isat):
18.6A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.6mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.736" L x 0.681" W (18.70mm x 17.30mm)
Height - Seated (Max):
0.406" (10.30mm)
1. How to order B82559A5472A016 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the B82559A5472A016 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82559A5472A016?
Image B82559A5472A016
Part Number B82559A5472A016
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Series ERU16 - Flat Wire Inductor
Package/Case Nonstandard, 3 Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ferrite
Inductance 4.7 µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 17 A
Current - Saturation (Isat) 18.6A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 2.6mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.736" L x 0.681" W (18.70mm x 17.30mm)
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)