Abracon LLC ATCA-06-221M-V
Part No.:
ATCA-06-221M-V
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ATCA-06-221M-V.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 2A 121 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
DC Resistance (DCR):
121mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm)