Abracon LLC AMDLA1707Q-R56MT
Part No.:
AMDLA1707Q-R56MT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AMDLA1707Q-R56MT.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 56A 0.97MOHM SMD
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
56 A
Current - Saturation (Isat):
80A
DC Resistance (DCR):
0.97mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)