Abracon LLC AMDLA1707Q-680MT
Part No.:
AMDLA1707Q-680MT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AMDLA1707Q-680MT.pdf
Description:
IND 68UH 8.0A 76MOHM
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8 A
Current - Saturation (Isat):
8.5A
DC Resistance (DCR):
76mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)