Abracon LLC AMDLA1707Q-470MT
Part No.:
AMDLA1707Q-470MT
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AMDLA1707Q-470MT.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 9.5A 47 MOHM SMD
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
9.8A
DC Resistance (DCR):
47mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)