Abracon LLC AMDLA1707Q-150MT
Part No.:
AMDLA1707Q-150MT
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AMDLA1707Q-150MT.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 16A 15.5 MOHM SMD
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AMDLA1707Q
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Metal
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
16 A
Current - Saturation (Isat):
16A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
15.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max):
0.276" (7.00mm)