Delevan 5022R-911J
Part No.:
5022R-911J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.5022R-911J.pdf
Description:
FIXED IND 910NH 1.24A 240MOHM SM
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
910 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.24 A
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
210MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)