Delevan 5022R-824J
Part No.:
5022R-824J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.5022R-824J.pdf
Description:
FIXED IND 820UH 110MA 30 OHM SMD
Inductance:
820 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
110 mA
DC Resistance (DCR):
30Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
2.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)