Delevan 5022R-822J
Part No.:
5022R-822J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.5022R-822J.pdf
Description:
FIXED IND 8.2UH 748MA 600MOHM SM
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
748 mA
DC Resistance (DCR):
600mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)