Delevan 5022R-753J
Part No.:
5022R-753J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.5022R-753J.pdf
Description:
FIXED IND 75UH 302MA 3.7 OHM SMD
Inductance:
75 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
302 mA
DC Resistance (DCR):
3.7Ohm Max
Q @ Freq:
55 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)