Delevan 5022R-564J
Part No.:
5022R-564J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.5022R-564J.pdf
Description:
FIXED IND 560UH 136MA 19.5OHM SM
Inductance:
560 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
136 mA
DC Resistance (DCR):
19.5Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
3.8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)