Delevan 5022R-562J
Part No.:
5022R-562J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.5022R-562J.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 1.03A 320MOHM SM
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.03 A
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Q @ Freq:
45 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)