Delevan 5022R-512J
Part No.:
5022R-512J
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.5022R-512J.pdf
Description:
FIXED IND 5.1UH 1.04A 300MOHM SM
Inductance:
5.1 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1.04 A
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
35 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
65MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)