Delevan 5022R-474J
Part No.:
5022R-474J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.5022R-474J.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 143MA 17.9OHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
5022R
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
143 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
17.9Ohm Max
Q @ Freq:
65 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
3.9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)